UCZNIOWIE

Akademia Bystrzak proponuje podróżnicze zajęcia rozwijające intelekt. Dzieci nabywają umiejętności wędrując po świecie, poznają ciekawe miejsca, zjawiska fizyczne
i słynne wynalazki. W formie zabawy uczniowie trenują techniki pamięciowe, uczą się skojarzeń i rysują mapy myśli. Każde zajęcia kończy wykonywany wspólnie z dziećmi eksperyment lub doświadczenie fizyczne.

Nasze zajęcia uzyskały pozytywną opinię rzeczoznawcy Ministerstwa Edukacji Narodowej. Prowadzone są przez licencjonowanych trenerów Akademii Bystrzak, którzy mają pedagogiczne i psychologiczne wykształcenie oraz doświadczanie niezbędne do pracy z dziećmi.

Dla wygody dzieci zajęcia prowadzimy bezpośrednio w szkole, w wynajętej sali dydaktycznej. Pozwala to lepiej wykorzystać czas zaraz po lekcjach, kiedy dzieci przebywają w świetlicy. Zajęcia odbywają się w raz w tygodniu i trwają 60 min.

Zaproś nas do swojej szkoły na bezpłatne warsztaty pokazowe.

ODKRYWCY KONTYNENTÓW

Dzieci zamieniają się w odkrywców podróżujących po całej Ziemi. Podczas tej wędrówki mali tropiciele odkrywają tajemnice kontynentów, poznają osobliwe zwierzęta, oryginalne rośliny oraz ciekawe miejsca.
Dzieci dowiedzą się:
– które morze dotyka trzech kontynentów
– co robi leniwiec, kiedy nie śpi
– jak wygląda największy motyl świata
– który kontynent kryje najwięcej skarbów

Podczas każdego spotkania odkrywamy przed dziećmi tajemnice świata, wykorzystując prezentacje. Różnorodna aktywność podczas zajęć pomaga utrzymać zaangażowanie i koncentrację dzieci. Wprowadzamy techniki pamięciowe, tworzymy skojarzenia, wykorzystujemy piktogramy, rysujemy mapy myśli. Każde spotkanie kończymy bardzo lubianymi przez dzieci bezpiecznymi eksperymentami.

WEHIKUŁ CZASU

W czasie rocznego kursu uczestnicy biorą udział w niezwykłej podróży po ciekawych zakątkach naszej planety. Dzięki wyobraźni dzieci przenoszą się tajemniczym wehikułem w czasie oraz w przestrzeni. Wyprawa ta uruchomia wyobraźnię, spostrzegawczość, twórczą ekspresję, usprawnia myślenie logiczne i twórcze.

Podróżnicy odkrywają np.:
– gdzie można spotkać Inuitów
– kim są Malgasze
– skąd pochodzi wanilia
– jakie lądy odkryli Wikingowie

Łączymy wiedzę o otaczającym świecie z wiedzą naukową przez wprowadzanie eksperymentów i doświadczeń. Uczestnictwo w warsztatach to przede wszystkim dobra zabawa oraz niepowtarzalna okazja do nieskrępowanego zadawania pytań. Poszerzamy wiedzę, uczymy przez doświadczenie i zwiększamy potencjał dziecka.

ODKRYWCY WIEDZY

Poznajemy kultury i tradycje odległych państw. Dowiemy się jak żyją, co jedzą, w co wierzą i jak wyglądają ich mieszkańcy. Odkryjemy tajemnicę dawnych cywilizacji i poszukamy ich śladów w teraźniejszości.

Uczestnicy zajęć:
– zagrają w japońskie gry logiczne
– poznają kulturę minojską
– spotkają się z Celtami na święcie Beltaine
– odwiedzą sumeryjski „dom tabliczek”

Podczas zajęć dzieci trenują kreatywne metody tworzenia notatek, doskonalą techniki pamięciowe i bawią się podczas ćwiczeń autoprezentacji. Nadal eksperymentujemy i samodzielnie wykonujemy doświadczenia fizyczne.

TAJEMNICZA PLANETA

Dzieci nabywają umiejętności wędrując po świecie. W trakcie wyprawy zwiedzają różne krainy geograficzne i niezwykłe miejsca. Poszerzają wiedzę na temat zjawisk przyrodniczych, żywiołów, niezwykłych zwierząt i roślin.
Rozwiązują zagadki np.:
– dlaczego Słońce wschodzi
– jak powstały kontynenty
– skąd się bierze lawa
– jak powstaje wiatr

Dzieci podróżują po pustyni, śnieżnej krainie, lecą w kosmos. Uczymy dzieci dostrzegania złożoności otaczającego świata. Stwarzamy takie warunki, aby dzieci nie miały oporów przed wyobrażaniem sobie zdarzeń, przygód, miejsc. Zwykłe przedmioty ożywają w naszych rękach a sprzęty codziennego użytku, znajdują dzięki nam całkiem nowe zastosowania.

Poprzez udział w naszych kursach w dzieciach budzi się ciekawość i dociekliwość. Tworzymy nawyk twórczego eksplorowania najbliższego otoczenia. Wspólnie ćwiczymy wyobraźnię i odwołujemy się do niej. Systematycznie rozszerzamy wiedzę dzieci o otaczającym świecie.
Ośmielamy do zadawania pytań i zaspakajania ciekawości. Uczymy konstruktywnej współpracy i dobrej rywalizacji.

WIELCY ODKRYWCY

Dzieci odkrywają historię wynalazków i wielkich odkryć geograficznych. Poznają tajemnice niezwykłych naukowców i podróżników. Zwiedzają nieznane i tajemnicze zakątki świata. Rozwiązują zagadki naukowe, eksperymentują, poznają ciekawostki z zakresu chemii, geografii, fizyki, biologii.

Odkrywcy wyjaśniają np.:
– jakie wynalazki pochodzą ze starożytnych Chin
– kto powiedział : „Z mojego wynalazku po raz pierwszy skorzystali:
kaczka, kogut i baran”
– kim byli zdobywcy bieguna południowego
– co jadał Leonardo da Vinci

Wyprawa do świata odkrywców uruchomia wyobraźnię, spostrzegawczość, twórczą ekspresję, usprawnia myślenie logiczne i twórcze. Podczas zajęć łączymy wiedzę o otaczającym świecie z wiedzą naukową przez wprowadzanie eksperymentów i doświadczeń.

KLUB PODRÓŻNIKA

Przemierzamy kontynenty i oceany, zdobywamy najwyższe szczyty, docieramy do najdalszych zakątków świata. Poznajemy znanych i mniej znanych polskich podróżników. Omawiamy ich zainteresowania i dokonania oraz szczegóły wypraw i najciekawsze przygody.

Uczestnicy zajęć:
– dowiadują się kto przejechał rowerem Afrykę
– poznają historię dotarcia do źródeł Amazonki
– wybiorą się w podróż dookoła świata z Pawłem Edmundem Strzeleckim
– odkryją tajemnicę zorzy polarnej z Henrykiem Arctowskim

Podczas zajęć dzieci poszukują wewnętrznych motywacji i pasji. Sylwetki znanych podróżników budują postawę otwartości na świat. Inspirują dzieci do realizacji marzeń i dodają odwagi do samodzielnego działania.